Přihlášení

nebo

Facebook


Zapomenuté heslo

Zapomenuté heslo

Zadejte email uvedený při registraci, budou Vám na něj odeslány nové registrační údaje.

Registrační údaje

Pro zakoupení licence se prosím zaregistrujte, vyplňte níže uvedená pole a stiskněte potvrdit.
Být registrovaný se vyplatí, získáte další video kurz
zdarma!

nebo

Facebook

ČLENSTVÍ
Naučte se s námi techniky Kulinářského umění...
Úvod Kurzy
Hledat
Zobrazit: karty seznam

Kategorie: "Metody vaření - suché teplo" zpět

přehrát nový
Jak správně smažit

Jak správně smažit

6 video bloků / 17:09 minut

Přehrát ukázku

Mělké smažení v pánvi a fritování jsou metody vaření využívající suché teplo, při kterém jsou obalené suroviny smažené v horkém oleji. Naučíme se rozdíl mezi smažením a fritováním, jak správně smažit a fritovat, jak vybrat správný tuk a jakou zvolit teplotu.

přehrát nový
Než začneme opékat ve wok pánvi

„Stir fry“ je kulinářská technika, která využívá opékání při vysoké teplotě nejčastěji v klasické wok pánvi. V této lekci si vysvětlíme základní techniku opékání ve wok pánvi, důležitost vysoké teploty a zaobleného tvaru wok pánve. Naučíme se jak správně vybrat a vypálit wok pánev.

přehrát nový
Obalování v trojobalu a v těstíčku

Obalování v trojobalu a v těstíčku dává obaleným surovinám křupavou texturu, dodatečnou chuť a zachovává je šťavnaté. Naučíme se, jak správně připravit trojobal nebo těstíčko, jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou jejich základní komponenty.

přehrát nový
Opékání ve wok pánvi

Opékání ve wok pánvi

6 video bloků / 19:58 minut

Přehrát ukázku

„Stir fry“ je technika, která využívá opékání při vysoké teplotě v klasické wok pánvi. V této lekci si ukážeme 5 základních komponentů metody stir fry, naučíme se metodu zvanou "velveting" a představíme si základní principy této kulinářské techniky.

přehrát
Grilování - druhy grilů a metody grilování

Grilování je velmi oblíbená kulinářská technika, která už se dnes nevyužívá jen v létě, ale je populární celý rok. Dnešní grily se svým příslušenstvím umožňují připravovat širokou škálu surovin různými kulinářskými technikami. V této lekci si představíme různé druhy grilů na plyn a dřevěné uhlí.

přehrát
Grilování - maso a drůbež

Grilování - maso a drůbež

10 video bloků / 26:12 minut

Přehrát ukázku

Naučíme se různé způsoby a kroky při grilování masa a drůbeže. Vysvětlíme si proč je důležité maso temperovat a co to znamená, ukážeme si různé způsoby grilování, naučíme se jak dosáhnout různých stupňů propečení, jak upéct maso uvnitř grilu pod poklopem a proč je důležité nechat ho odpočinout.

přehrát
Grilování - ryby, mořské plody a zelenina

Naučíme se různé způsoby a jednotlivé kroky při grilování ryb, mořských plodů a zeleniny. Ukážeme si, jak správně grilovat různé druhy rybích filetů, rybích steaků a celých ryb tak, abychom dosáhli dozlatova opečené kůrky nebo kůže a ryba přitom zůstala šťavnatá.

přehrát
Jak opékat na pánvičce

Jak opékat na pánvičce

7 video bloků / 11:10 minut

Přehrát ukázku

Chcete se naučit jakou pánvičku použít při opékání různých surovin, jak ji správně rozehřát a jak dosáhnout zlatavé a křupavé kůrčičky a zároveň šťavnatého vnitřku? Víte, co je to vodní test? Chcete znát odpovědi? Pak je tato lekce určená právě pro Vás.

přehrát
Pečení masa a klasické pečeně

Pečení masa je kulinářská technika, kterou by se měl naučit každý kuchař. Její správné zvládnutí je nezbytné při přípravě klasických pečení jako je například vepřová pečeně nebo roastbeef. Naučíme se jak pokaždé připravit šťavnaté a rovnoměrně propečené maso.

přehrát
Vaření metodou Sous-vide

Vaření metodou Sous-vide

6 video bloků / 14:36 minut

Přehrát ukázku

Sous-vide je francouzský výraz a znamená „ve vakuu". Při této kulinářské technice jde ale hlavně o nízkou a přesnou teplotu vaření. Naučíme se jak „sous-vide“ metodu použít při vaření surovin jako je například maso, ryby, zelenina a ovoce.

 

Partneři Kulinářského umění

BidvestPerfect Canteen DickKulinářská akademie Aramark Nespresso Asociace kuchařů a cukrářů ČR  
 
Všichni partneři